Trudności z noclegiem na wczasach cz.2

Wyjeżdżając na wczasy, zastanawiamy się niejednokrotnie nad kwestią finansową. Niezależnie od tego, czy chcemy spędzić wakacje w zacisznej miejscowości, czy też w miejscu bardziej turystycznym, zależy nam na tym, by wydać jak najmniej pieniędzy. Jak wiadomo, często borykamy się z brakiem pieniędzy, a z drugiej strony mamy ochotę odpocząć od codziennej gonitwy za pieniądzem i móc oderwać się od rzeczywistości przytłaczającej nas z każdej strony. Szperając w internecie, spotykamy się z bardzo wieloma ofertami zagranicznymi. Przerażają nas sumy, jakie mielibyśmy wydać na samą podróż do ciepłego i atrakcyjnego miejsca. Z pewnością warto zastanowić się, czy jest to opłacalne i czy warto wydawać roczną pensję na tygodniowy wyjazd, po którym nie wiadomo, czego się spodziewać. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”- jak to pięknie ujął jeden z naszych polskich poetów. Warto zatem zmienić plany i zamiast decydować się na niepewny zagraniczny hotel, wybrać tanie noclegi w Polsce i cieszyć się urokiem naszych ojczystych krajobrazów i... pełniejszym portfelem!

Szukając latem słońca, wiele kobiet, a ostatnio i nie tylko, decyduje się na wizytę w solarium. Jest to proste, wygodne, ale i dużo bardziej szkodliwe. Oraz drogie. Nie pozostawia w pamięci żadnych wspomnień, nie stwarza okazji do opowiadania o tym przyjaciołom- bo o czym tu opowiadać. W dodatku nie możemy dzielić swojej radości w towarzystwie rodziny czy znajomych. Jest to zwykła wyprawa do ciasnej kabiny trwająca kilka minut. Dlaczego nie zdecydować się na dużo lepszą możliwość - wczasy Bałtyk i cieszyć się słońcem tak długo, jak mamy na to ochotę? Co więcej, wcale nie musimy leżeć w bezczynności, równie dobrze możemy zabrać ze sobą piłkę i oddać się w najlepsze zabawie, a całą resztę pozostawić słońcu. Nie wolno jednak zapomnieć o kremie z filtrem i czapce, w końcu nie chcielibyśmy zapieczętować swoich wakacji udarem mózgu.
Wakacje nad morzem mają mnóstwo pozytywnych aspektów. Można zakupić tu pamiątkowe pocztówki, a przy odrobinie szczęście może uda nam się znaleźć bursztyn wyrzucony na brzeg? Jest tu cały ogrom zalet, których na pewno nie odczujemy leżąc 10 minut na solarium. Z tego właśnie powodu pięknie jest nad polskim morzem.

W dobie kryzysu niewielu z nas pozwolić sobie może na kosztowne wyjazdy za granicę. A i coraz rzadziej odczuwamy potrzebę wyjeżdżania gdzieś dalej. Nierzadko zdarza się to wtedy, kiedy mamy małe dzieci i musimy poświęcić się życiu rodzinnemu. Takie długie podróże są dla dzieci bardzo męczące, poza tym również mało ciekawe. Dzieci nieszczególnie potrafią zachwycić się piramidą egipską lub średniowiecznymi zabytkami. Nie ma sensu więc męczyć ich takimi „rozrywkami”. Więcej plusów ma wyjeżdżanie na wczasy krajowe. Z relacji naszych znajomych wielokrotnie wynika, że przy urlopach za granicą ogromną barierą jest język- wielu twierdzi, że przebywając miesiąc w obcym państwie, tęsknimy za polskim językiem, walutą, jedzeniem i stylem bycia. I chociaż obecnie mamy możliwość zapisania się na kursy językowe, nie każdy ma na to czas. By spędzić wakacje w Polsce nie potrzebujemy żadnego kursu. Nie potrzebujemy w zasadzie niczego więcej jak uśmiechu na twarzy i dobrego nastawienia. A dzieci bez wątpienia również będą zadowolone ze spędzonego tu czasu. Oglądając po latach swoje zdjęcia z wakacji, na pewno z przyjemnością wrócą do tych miejsc i będą wdzięczne, że rodzice zabrali je właśnie tam.

Pamiętasz, kiedy pierwszy raz usłyszałeś szum morza? Może byłeś wtedy jeszcze dzieckiem, ale na pewno nie zapomniałeś chwili, kiedy przykładałeś muszlę do ucha i zachwycałeś się zachodem słońca. A może jeszcze nigdy tego nie doświadczyłeś i zastanawiasz się, co ciekawego może być w tym widoku. Bo co ciekawego może być w bezkresie piasku i wody? Każdy, kto przybył tu choć raz, wie doskonale, że to coś więcej. Z tego powodu wielu wraca nad morze, by znaleźć odpoczynek i wyciszenie. Część z nich może zmęczona jest już wyprawami po górach czy przepychem zabytków oglądanych co wakacje. Decydując się na wczasy nad Bałtykiem może i skazani jesteśmy na towarzystwo wielu ludzi na plaży, ale można również wybrać się tu wieczorem na romantyczny spacer z bliską osobą. Nie mówiąc już o dzieciach, które zachwycone są tak wielką ilością wody! Do tej pory być może widziały tylko brudne zalewy w swojej miejscowości. A przyjemność płynąca z robienia ogromnego zamku z piasku jest warta dużo więcej niż kosztowne wakacje daleko od domu.

Po deszczowej jesieni nadchodzi najzimniejsza i najdłuższa ze wszystkich pór roku. Jak łatwo się domyślić, ciągle siedzenie w domu i oglądanie skoków narciarskich na przemian z serialami z czasem przestaje dawać radość. Niestety nie mamy nawet możliwości wyjścia na rower czy spaceru do lasu, by po prostu położyć się na trawie. Sama myśl o wystawieniu nosa zza drzwi powoduje, że robi nam się zimno. Za oknem szarość i końca nie widać, sami nie wiemy, co robić w te niekończące się dni. Kiedy wreszcie uda nam się mozolnym krokiem doczłapać do komputera, przeglądamy po setki razy te same strony. A gdyby tak sięgnąć nieco mniej krótkowzrocznie? Zatem- komputer.. ciepło, cieplej.. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę : „wczasy zima” i już znajdziemy doskonałe lekarstwo na doskwierającą chandrę. Kiedy znajdziemy już idealne miejsce, do którego mamy ochotę się wybrać, nie pozostaje nam nic innego jak spakować grube rzeczy i ruszyć w drogę! Warto zabrać za sobą narty, sanki, snowboard lub łyżwy, a jeśli nie posiadamy, wypożyczalnia sprzętu na pewno coś nam zaoferuje. Ucieczka sprzed telewizora na pewno dobrze zrobi nam zimą.

Noclegi w tej okolicyDodaj ofertę | Rejestracja | Cennik | Regulamin | Kontakt | Sitemap