Trudności z noclegiem na wczasach cz.1

Jedziemy na wczasy. Jesteśmy spakowani, wszystko zakupione. Wydaliśmy masę pieniędzy na namiot, śpiwór, karimaty, na niezbędne nam rzeczy i jedzenie. Wszystko wspaniale. Ale ile ubyło pieniędzy! A przecież wybieramy się całą rodziną... Gdzie znajdziemy pensjonat za nasze ostatnie fundusze? Nie ma co załamywać rąk- wcale nie jest powiedziane, że droższe znaczy lepsze. Oczywiście, że każdy z nas chciałby przebywać w pensjonacie z basenem, jacuzzi, stadniną koni, placem zabaw dla dzieci i łożem królewskim. Ale czy po to wyjeżdżamy na wakacje? Ależ nie! Nie znaczy to oczywiście, że płacąc 20 złotych za noc, jesteśmy skazani na spanie w zapadającym się łóżku i dachem spadającym na głowę. Odejdźmy od tych stereotypów i uwierzmy w to, że mając w kieszeni mniej niż więcej, również spędzić możemy niezapomniany czas na wyjeździe. Nawet jeśli w grę mają wchodzić najtańsze noclegi, nie zrażajmy się tym. Wielu z nas przebywało już w ekskluzywnych hotelach i wciąż odnajdywało powody do narzekania- bo kawior zły, bo woda w basenie za zimna. Decydując się na tańszą alternatywę, mamy szansę skoncentrować się na okolicy i krajobrazach, a nie na tym, co obecnie „leci” w telewizji w naszym hotelowym pokoju.

Ile to już razy zdarzyło nam się tak, że coś zepsuło nasze wakacyjne plany? Okropna pogoda, kłótnia z bliską osobą, niewygodne warunki, uciążliwa podróż. Tak naprawdę ciężko powiedzieć, co trzeba zrobić, by wyczekiwany urlop był prawdziwie wyjątkowy i zapadający w pamięć. Na pewno ważnym elementem jest wybór miejsca, które nie będzie nas drażnić. Jeśli nasza praca polega na bezpośrednim kontakcie z ludźmi, na pewno chcielibyśmy od nich odpocząć. Wybierzmy wtedy raczej okolicę mniej zatłoczoną, może być to wypad nad jezioro czy do mniejszego miasteczka. Jeśli podjąłeś pracę jako grafik, programista czy pracę biurową, tęsknisz pewnie do kontaktu z innymi. Dobrym pomysłem jest wtedy namówienie grupy znajomych do wspólnego wyjazdu w miejscowość turystyczną, gdzie zaznacie wielu ciekawych rozrywek i atrakcji. Przed powrotem do pracy trzeba zebrać kolejne pokłady energii i mieć w sobie wspomnienia, które będą nas napędzać aż do czasu następnego urlopu. W dzisiejszych czasach oferty wakacyjne są tak różnorodne, że zupełnie nie dają powodów do narzekań. Możemy spędzić fajne wczasy w tak wielu pięknych miejscach, że jedyne, co nam pozostaje to chwycić atlas i odbyć długą podróż- nie tylko błądząc po niej palcem!

Będąc studentem, zwłaszcza studentem studiów dziennych, zazwyczaj ma się niewielkie oszczędności, a z drugiej strony ogromne chęci, by po zdanej sesji zapomnieć o wykładach i egzaminach. Studenci, znani ze swojego często bardzo oszczędnego trybu życia, zwykle niechętnie wydają swoje skromne sumy na drogie wakacje. Nie ma się co dziwić- wielu myśli w podobny sposób. Z tego powodu z góry wiedzą, że najtańsze wczasy są najkorzystniejszym wyjściem- przecież musi jeszcze starczyć na życie. Mogliby nie jechać wcale, ale perspektywa siedzenia dwa miesiące w mieście jest bardziej dobijająca niż poprawka z anatomii czy psychologii. Są młodzi więc mają prawo do szaleństwa, zazwyczaj są też mniej wybredni jeśli chodzi o warunki zakwaterowania- nauczeni standardami zaznanymi w akademiku, są skłonni spać w parę osób na jednym łóżku. Bo w końcu co to za różnica? I tak naprawdę łóżko czy prysznic zajmą niewielkie miejsce w ich wspomnieniach, bo najbardziej liczyć będą się przygody. Temu zaprzeczyć nie można. Najważniejsze, by było gdzie spać, zjeść i umyć się. Reszta nie ma większego znaczenia.

Kiedyś po męczącym dniu pracy doszłam do wniosku, że należy mi się chwila wytchnienia. Znalazłam wtedy ogłoszenie : „tanie noclegi Polska”. Byłam zaskoczona tym, jak niedrogo można spędzić parę dni w ładnych okolicach. Miałam już niemiłe doświadczenia podczas poszukiwań zakwaterowania na wakacje- w „praniu” okazywało się, że w rzeczywistości wszystko wygląda mniej kolorowo niż zapewniał ogłoszeniodawca. Nie podoba mi się to, że zdarzają się sytuacje, kiedy na miejscu okazuje się, że cena bardzo różni się od ceny pierwotnej. Warto wcześniej upewnić się, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by czasem wybrać się gdzieś spontanicznie, „w ciemno”. Często już po wyjściu z pociągu zaczepiają nas właściciele swoich pensjonatów i zachęcają do wykupienia noclegu, opowiadając o dogodnej lokalizacji, o łazience w pokoju. Jesteśmy wtedy oczarowani i bardzo łatwo dajemy się omamić. Po przybyciu do miejsca, które miało być fantastyczne, okazuje się, że nie jest to drewniany domek, ale mieszkanie w bloku, a balkon- owszem, jest. Ale na korytarzu, a nie w pokoju. Nie jest to rzecz jasna regułą, ale jeśli zależy nam zarówno na niskiej cenie i dobrych warunkach, najlepiej sprawdzić wszystko wcześniej, a nie wtedy, kiedy jest już za późno.

Co denerwuje nas w planowaniu urlopu? To, że kiedy jest już on zaplanowany, nasi pracodawcy zostali poinformowani, że wyjeżdżamy daleko stąd, nagle okazuje się, że.. Wszystkie miejsca w pensjonatach zostały już zarezerwowane. Takie sytuacje mają miejsce bardzo często w okresie świątecznym, w wakacje, a najczęściej kiedy zbliża się Sylwester. Zdarza się, że jesteśmy wtedy mocno zaskoczeni. Jak to? Przecież kiedy wybieraliśmy się w góry w marcu, nie mieliśmy z tym problemu! Każdy, kogo dotknęła ta niedogodność, wie dobrze, na czym to wszystko polega. Może być to nieco szokujące, ale ci bardziej doświadczeni przez takie przypadki, wiedzą już jak im zapobiegać. Lepiej rezerwować pokój parę miesięcy wcześniej. Mowa oczywiście o „gorących sezonach” jak na przykład Majówka czy ferie zimowe. Lepiej zabezpieczyć się na przyszłość, by potem nie odczuć goryczy, gdy okazuje się, że na parę dni przed wyjazdem nie mamy gdzie się ulokować. I o ile w okresie wakacyjnym możemy ostatecznie wybrać się pod namiot, tak w zimie wolne noclegi stanowią priorytet. Największy zawód odczuć mogą większe grupy znajomych, którzy chcą spędzić Nowy Rok w większej miejscowości- raczej nie uda im się nigdzie „wcisnąć”. Dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej, by móc w pełni cieszyć się z wyjazdu.

Noclegi w tej okolicyDodaj ofertę | Rejestracja | Cennik | Regulamin | Kontakt | Sitemap